Petrol Awards: Čerpací stanice a Pumpařka roku 2023

Prestižní ocenění čerpací stanice roku získala dálniční pumpa MOL na odpočívce Chotýčany, která leží na novém úseku dálnice D3 nedaleko před Českými Budějovicemi. Pumpařkou roku se stala Pavlína Zemanová z čerpací stanice Orlen v Rynolticích v Podještědí.

Vyhlášení výsledků naší tradiční soutěže Petrol Awards bylo vždy součástí konference Petrol Summit. Ta se však v loňském roce nekonala, protože jsme pořádali mezinárodní konferenci Vize 2050. Proto jsme posunuli uzávěrku ankety na konec roku a předání cen přeložili na letošní leden. A díky tomu se kategorie Čerpací stanice roku tentokrát zúčastnilo rekordních 14 stanic. Reportáže z nich byly publikovány v časopisech Petrol magazín (číslo 6/2022 a celý ročníku 2023). Všechny je zároveň najdete i na webu www.petrol.cz. Pumpy následně hodnotila odborná porota z řad novinářů a nezávislých odborníků v oboru čerpacích stanic.

Čerpací stanice roku

Největší počet bodů obdržela čerpací stanice MOL v Chotýčanech. Nově postavená čerpací stanice zaujala celkovou dispozicí, nadstandardním vnitřním prostorem a uspořádáním shopu i dostatečnou plochou pro parkování. Povedený je i koncept občerstvení Fresh Corner s bohatým výběrem teplých a studených jídel, stejně jako útulné posezení včetně venkovní zahrádky. Ocenit je třeba, že zde mimo jiné nechyběl dětský koutek ani speciální toaleta pro nejmenší zákazníky. O vzorný pořádek a spokojenost zákazníků se pak starala příjemná obsluha pod vedením zkušené nájemkyně Lenky Davidové, která si také přijela do Prahy převzít ocenění. Od pořadatele soutěže vydavatelství Petrolmedia obdržela diplom, skleněnou plastiku a velké balení Bohemia sektu na oslavu s týmem čerpací stanice. Firma Dallmayr, která je partnerem ankety, pak Lence Davidové předala voucher na roční pronájem kancelářského automatu na kávu. „Moc si tohoto ocenění vážím. Je to zároveň i odměna za práci celého kolektivu, který se o novou čerpací stanici stará. A také je to pro mě závazek, aby se nám podařilo držet vysoký standard této čerpací stanice i v budoucnosti,“ řekla nám při předání cen Lenka Davidová.

Lenka Davidová, nájemce čerpací stanice MOL přebírá ocenění od ředitelky Gabriely Platilové z Petrolmedia a Romana Pacolta obchodního ředitele ze společnosti Dallmayr.

Na druhém místě se umístila čerpací stanice Shell, která slouží motoristům na odpočívce dálnice D35 Dolní Roveň nedaleko Pardubic od konce roku 2022. Také tato čerpací stanice zaujala porotce především novým konceptem shopu. Na třetím místě se pak umístila další nově otevřená dálniční stanice MOL, která funguje rovněž od prosince 2022 pro změnu na odpočívce dálnice D48 v Chlebovicích nedaleko Frýdku-Místku.

Pumpařka roku

Pumpařkou roku se letos stal Pavlína Zemanová, která se stará o hladký provoz a zákazníky čerpací stanice Orlen v Rynolticích nedaleko Jablonného v Podještědí. Nejlépe totiž uspěla v testu vydavatelství Petrolmedia a správně odpověděla na většinu dotazů při pohovoru redakce. Pavlína Zemanová má vystudovanou střední školu a vedle práce ji nejvíce starostí, ale i radostí přináší rodina. Vedle toho se zajímá o jógu a ráda si jde zaběhat. Na čerpací stanici pracuje již šestnáct let a největším přínosem této profese je pro ni komunikace s lidmi. Od vydavatelství Petrolmedia obdržela voucher na luxusní víkendový pobyt v Karlových Varech v hotelu Imperial a sekt na oslavu s kolektivem. A od partnera soutěže společnosti Dallmayr dárkové balení jejich kávových produktů.

Pavlína Zemanová, pumpařka roku z čerpací stanice Orlen přebírá cenu od Gabriely Platilové, ředitelky Petrolmedia a od společnosti Dallmayr obchodního zástupce Antonína Dadáka…

Datum: 6. února 2024

Zdroj: PETROLmedia